Doporučené výlety na elektrokolech - Harrachov

Výlet Harrachov

Základní okruh po Harrachově (1h 30 min)

Nejzajímavější místa v Harrachově. Vhodný pro všechny věkové kategorie. Nenáročný na Vaši fyzickou kondici. Ideální pro jednodenní návštěvníky Harrachova.

Nechce se Vám trmácet k Mumlavským vodopádům? Využijte našeho výletu!

Jestliže začínáte návštěvu Harrachova ve sklárnách a chystáte se i k Mumlavským vodopádům, můžete využít náš základní okruh po Harrachově, který startuje a končí právě v areálu skláren. Své auto můžete nechat zaparkované před sklárnou a poté přesednout na elektrokolo. Vyjížďka trvá 1h 30 min, tento okruh vede po lesní cestě zvané „Harrachova cesta“. V parném létě oceníte zejména příjemné klima a mírnější stoupání ve stínu lesa. Cestou mineme posezení U Mokřadu a dojedeme k Mumlavským vodopádům. Zde je 30 min přestávka na prohlídku a možnost občerstvení ve srubu U Lišáka. Poté pokračujeme k areálu skokanských můstků a Anenským údolím kolem sochy s pramenem Sv. Jana zpět k pivovaru.

Výlet na Orle do Polska (2,5 – 3h)

Výlet nádhernou přírodou po Jizerské magistrále spojené s návštěvou bývalé sklárny.

Orle je bývalá osada v polské části Jizerských hor. V letech 1754 – 1888 bývala v Orle (Karisthal) Sklárna. Dnes tvoří osadu jenom několik stavení. Zachovaly se bývalé dřevěné ubytovny pohraničníků z let 1935–38 a půvabná kamenná hájenka, sloužící dnes jako hostinec.

Výlet na Orle Výlet na Orle Výlet na Orle

Na Jizerku

Výlet začíná od Skláren mírným sjezdem po hlavní silnici z Harrachova. Zhruba po 500 m se vydáme vpravo před benzinovou pumpou přes mostek. Za mostem doleva stoupáme k vlakovému nádraží na Mýtiny. Poté sjíždíme do údolí Naděje mezi chaty přes starý most přes Jizeru. Za mostem se dáme vpravo a podél Jizery až na parkoviště Pod Bukovcem. Z parkoviště Pod Bukovcem sjedeme do osady Jizerka. Tady můžeme pokračovat až na Smědavu, navštívit místní muzeum nebo využít možnost občerstvení.

Výlet na Jizerku Výlet na Jizerku Výlet na Jizerku

Další výlety:

  • Na Voseckou Boudu
  • Na Dvoračky
  • Na Krakonošovu snídani … a další

NOVÉ MODELY KOL

Nově jsme pro Vás připravili letošní modely kol se středovými motory Bosch.

Nové modely kol

Elektro-Fatbike!

V zimní sezóně můžete u nás vyzkoušet novinku – Elektro Fatbike!

Elektro Fatbike
Výlety na elektrokolech
Ubytování