Doporučené výlety na elektrokolech - Pec pod Sněžkou

Na Jelení louky (cca 2h)

Výlet vede z Pece pod Sněžkou mírným stoupáním z 90% lesem podél Zeleného potoka až k Zelenému Dolu. Tato luční enkláva byla založena po roce 1566, když přicházeli do Krkonoš dřevaři, kteří pálili dřevo přímo na místě v milířích na výrobu dřevěného uhlí. Uprostřed Zeleného Dolu se nachází malebná louka, kde stojí chata „Jelení Louky“, vyhlášená svojí domácí kuchyní.

Výlet na Jelení louky Výlet na Jelení louky Výlet na Jelení louky

Obří důl (cca 1h 30 min)

Obří důl se táhne od Pece pod Sněžkou až k úpatí Sněžky. Jedná se o horské údolí ledovcového původu. Výlet vede podél řeky Úpy. Cestou míjíme Boudu v Obřím Dole, Boudu pod Sněžkou až ke kapličce. Cestou můžete pozorovat lavinové svahy, vodopády a rokle a přímo u kapličky můžete navštívit expozici přírodních katastrof.

Výlet do Obřího dolu Výlet do Obřího dolu

Výlet po hřebenech

Začíná u Boudy Svornost, vede kolem Husovy Boudy, Pražské Boudy až na Kolínskou Boudu. Dále k chatě Mír a Tetřeví Boudy. Zde se Vám otevře nádherný pohled do údolí na celé Vrchlabí a sjezdovku Žalí. Dále pak k Lesní Boudě. Návštěvu lesní Boudy můžete spojit s prohlídkou Ekofarmy a ochutnávkou místních ovčích a kozích produktů- Po zastávce na Lesní Boudě přijíždíme zpět k Chatě Svornost.

Výlet po hřebenech Výlet po hřebenech Výlet po hřebenech

Výlet na Pomezní boudy (Délka 30 km, čas 3h 30 min – 5h)

Výlet začíná v Peci pod Sněžkou. Odtud sjíždíme až na křižovatku v Temném dole, pak uhneme doleva a mírným stoupáním dojedeme do Dolní Malé Úpy (Spálený mlýn). Odtud pokračujeme až do Horní Malé Úpy (Pomezní boudy). Zde jsme v nejvyšším bodě celé trasy (1050 m.n.m.), kde se nám naskýtá neobvyklý výhled na Sněžku z druhé strany. Dále nás čeká sjezd zpět až do Spáleného mlýna. Cestou doporučujeme občerstvení v restauraci U Kostela a prohlídku kostela Sv. Petra a Pavla. Ve Spáleném mlýně přejeme hlavní silnici, po které jsme jeli nahoru a stoupáme lesem až k boudě Jana (Pěnkavčí vrch), která nabízí občerstvení. Následuje sjezd až do Pece pod Sněžkou. Cestou míjíme chatu Danielka, u které jedeme pod sedačkovou lanovkou , která vede na Portášky. Po prudším sjezdu jsme zpět v Peci pod Sněžkou.

Výlet na Pomezní boudy Výlet na Pomezní boudy Výlet na Pomezní boudy

NOVÉ MODELY KOL

Nově jsme pro Vás připravili letošní modely kol se středovými motory Bosch.

Nové modely kol

Elektro-Fatbike!

V zimní sezóně můžete u nás vyzkoušet novinku – Elektro Fatbike!

Elektro Fatbike
Výlety na elektrokolech
Ubytování